Pracownie

Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy posiada 4 pracownie:

PRACOWNIA POLIGRAFICZNO – KOMPUTEROWA – tu uczniowie uczą się korzystania z podstawowych urządzeń elektronicznych m.in. komputer, telefon komórkowy, tablet. Poznają zasady obsługi urządzeń biurowych m.in. drukarka, kserokopiarka, niszczarka, laminarka. Doskonalą swoje umiejętności w zakresie posługiwania się technologią informacyjno – komunikacyjną (TIK), poprzez obsługiwanie tablic multimedialnych, tabletów itp. Uczniowie mają możliwość rozwijania kreatywnego myślenia poprzez budowanie i programowanie modeli z serii LEGO Education. Nauka w tej pracowni pozwala uczniom poznać umiejętności technologiczne dzięki którym będą mogli sprawniej korzystać z urządzeń technologicznych w dorosłym życiu osobistym i zawodowym.

sala komputerowa wyposażenie    sala komputerowa miejsce nauczyciela

PRACOWNIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO – na zajęciach w tej pracowni uczniowie rozwijają i doskonalą swoje umiejętności kulinarne w podstawowym i bardziej zaawansowanym zakresie. Uczą się prowadzenia gospodarstwa domowego i wykonywania prostych czynności z tym związanych. Nabierają umiejętności przygotowania prostych posiłków m.in. kanapek, sałatek, ciast. Odmierzania potrzebnych składników, planowania zakupów. Poznają zasady zdrowego odżywiania. Uczą się obsługi podstawowego sprzętu kuchennego (np. czajnik elektryczny, opiekacz, blender, zmywarka, uruchamianie płyty indukcyjnej). Ponadto zapoznają się z obsługą sprzętów AGD m.in. żelazka, pralki, odkurzacza, mopa. Zajęcia te uczą samodzielności w podstawowych zadaniach życia codziennego.

kuchnia blaty    kuchnia wejście

PRACOWNIA STOLARSKA – podczas zajęć uczniowie zapoznają się z szeroko pojętą obróbką drewna i materiałów drewnopodobnych. Zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie posługiwania się podstawowymi narzędziami stolarskimi i elektronarzędziami. Uczą się wycinać, przecinać, piłować drewno, wygładzać jego powierzchnię. Wykonują proste czynności stolarskie m.in. wbijają i wyciągają gwoździe, wkręcają i wykręcają śruby. Uczą się wykonywać proste rzeczy użytkowe np. półka na kwiatek, podpórka do książki, karmnik dla ptaków itp. wypalają proste wzory w drewnie, tworzą dekoracje okolicznościowe.

stolarnia narzędzia     stolarnia półki

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA – w tej pracowni uczniowie odkrywają i rozwijają swoje zdolności artystyczne. Poznają różne techniki plastyczne i techniczne m.in. rysowanie, malowanie, modelowanie w masach plastycznych, decoupage. Zajęcia te rozwijają ekspresję twórczą, dają możliwość wyrażania swoich uczuć i emocji za pomocą różnych technik plastycznych. Uczniowie doskonalą swoje zdolności manualne, rozwijają kreatywność, wyobraźnie a także poczucie estetyki i piękna tworzonych prac. Na zajęciach uczniowie tworzą drobne prace rękodzielnicze m.in. stroiki, palmy wielkanocne, ozdoby okolicznościowe. Celem pracowni jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności dające możliwość samodzielnego wykonywania przedmiotów użytkowych.